OSE Lions – Szolnoki Olajbányász 76-80 (15-21, 20-23, 14-20, 27-16)
Oroszlány, Krajnyik “Akác” András Sportcsarnok
Vezette: Földházi T., Tóth C., Lengyel Á.

OSE: Anderson 6, Abell 26/9, Kucsora 2, Bailey 8/3, Hayes 6. Cserék: Morgan 5,Illés 7/6, Bíró 14/9, Anda 2, Garamvölgyi 2.

SZOLNOK: Warner 20/9, Kovács 9/3, Rudner 5/3, Subotic 14/6, Cakarun 18. Cserék: Taiwo -, Badzim 2, Pallai 6, Zsiros -, Pongó 2, Juhos 4, Frank -. Edző: Szarvas Gábor

A tavalyi bajnokságban nem várt vereséget szenvedett a szezon meglepetéscsapatának otthonában az Olajbányász. Ezt a hibát nem szerette volna elkövetni a szolnoki csapat, ennek megfelelően kezdett Szarvas Gábor (Gasper Potocnik eltiltás miatt nem meccselhetett) csapata.

Marjan Cakarun és Angelo Warner vezetésével az első pillanatokban magához ragadta a kezdeményezést az Olajbányász. A házigazda pályája meglehetősen nehéz terep, a gyorsindításokban egészen remek csapat különösen otthon játszik kiválóan. A szolnokiak jól kapcsolták ki a játékból az oroszlányi magasembereket, ráadásul Subotic révén kiválóan lepattanóztak, így pedig Bíró Olivérék nem tudták játszani kedvenc játékukat. A felállt védelem ellen pedig egyszerűen jobb a Szolnok, így fokozatosan nőtt a vendégek előnye.

Annak ellenére uralta a játékot az Olajbányász, hogy egyik kedvenc fegyvere, a tripla ezúttal nem igazán akart beakadni. Ellenben Cakarun és Subotic uralta a palánkot mindkét oldalon, Warner tarthatatlan volt, Kovács Péter pedig megint a legjobbkor tudott hozzátenni a támadójátékhoz.

Az oroszlányiak felkészülését dicséri, hogy nagyon odafigyeltek a veszélyes külső emberekre, Pongó és Badzim is lényegesen kevesebb lehetőséghez jutott, mint általában. Ennek az árát persze meg is fizették a hazaiak, ugyanis az egymást egyre jobban kiegészítő Cakarun-Subotic páros ismét remekelt, s mivel a külső sorban azért akadt egy mesterlövész Angelo Warner személyében (háromból háromszor célzott pontosan távolról az amerikai), a záró negyednek magabiztos előnnyel vághatott neki (49-64) az Olaj.

A negyedik negyedben igazából a végjátékig semmi különös nem történt, a szolnokiak könnyedén verték vissza Abellék minden rohamát. A végére alábbhagyott a koncentráció, s az Oroszlányra nézve végül hízelgően szoros lett a végeredmény, de ez igazából nem tükrözi a játék képét, ennél több különbség volt ezen az esték a két gárda között az Olajbányász javára.

A folytatásban pénteken a PVSK otthonába látogatnak Kovács Péterék.