Szolnoki Olajbányász – Kaposvári KK 100-69 (30-12, 16-15, 25-18, 29-24)

Szolnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Praksch, Nagy, Balogh

SZOLNOK: Warner 10/3, Kovács 6, Pallai 2, Subotic 14/6, Cakarun 6. Csere: Taiwo 6, Pongó 12/12, Rudner 15/15, Badzim 22/15, Zsíros 7/3. Edző: Gasper Potocnik

KAPOSVÁR: Curry 15, Krnjajski 3, Rivers 17/6, Hendlein 11, Jukic 7. Csere: Révész 2, Milisavljevic 14/6, Hock, Bogdán, Baki, Paar. Edző: Fekete Ádám. Kipontozódott: Jukic, 39. perc

Egyelőre még nem lehet azt mondani, hogy teljes kerettel készülhetett egy meccsre az Olajbányász, ám az már jó hír, hogy csak Juhos Levente maródi. A Kaposvár elleni meccsnek Kovács Péterék voltak előzetesen az esélyesei, már csak azért is, mert a Tiszaligetben rendezték a bajnokit. A lelátón ugyan nem lehettek ott a szurkolók, de a zászlóik kihelyezésével jelezték: lélekben a csapattal vannak.

Angelo Warner triplájával és Kovács Péter szép betörésével indult a mérkőzés, érezhetően nagy elánnal kezdte a mérkőzést az Olajbányász. A vendégek első pontjaira három és fél percet kellett várni, Curry büntetőből volt eredményes (7-2). A tízpontos különbségig sem telt el sok idő, bő négy perc után Warner három büntetőt is a helyére küldött (12-2). Ennek ismeretében senkit sem ért meglepetésként, hogy gyorsan jött a kaposvári időkérés, igaz, ekkorra már tizenöt ponttal vezetett az Olajbányász (18-3).

A vendégeknél az elmúlt fordulókban a jó teljesítménnyel adós Curry igazi vezérként harcolt, csapata első 12 pontjából nyolc az ő nevéhez fűződött. Ő sem tudott azonban mit kezdeni a remekül triplázó hazaiakkal. A negyed végére ismét szétesett a kaposvári támadójáték, egymás után adták el a labdákat, amit ki is használt a Szolnok (30-12).

Fontos negyeddé lépett elő a második játékrész, legalábbis a Kaposvár szempontjából. Ha ugyanis nem tud változtatni Fekete Péter gárdája, akkor a nagyszünetre eldőlhet minden lényeges kérdés. Próbálkoztak is a somogyiak becsülettel, de a szolnoki védekezés egyelőre kifogott rajtuk. Szerencséjükre a szolnokiak sem voltak olyan pontosak, így négy perc alatt 4-2-es szolnoki vezetést regisztrálhattunk csupán. Az Olajbányász mozdult el hamarabb a kisebb holtpontról, Badzim egy triplával igyekezett jó példával járni.

Egyedül az okozhatott fejfájást Gasper Potocniknak, hogy Kovács Péter és Samuel Taiwo is 3-3 faultnál járt. Sőt, Taiwo egy labdaeladás után egy fölösleges faulttal a kipontozódás szélére sodorta magát.

Megtorpant kicsit a hazaiak támadójátéka, mentségére legyen mondva a szolnokiaknak, hogy húszpontos vezetés tudatában talán ennyi belefért. Azért amikor kicsit jobban koncentráltak Cakarunék, pillanatok alatt tovább növelték előnyüket, a 18. percre már harminc pont közelében tartott a különbség (45-19).

A félidő végére aztán elvesztette edzőjét az Olajbányász, két technikaival kiállították a játékvezetők a túl hevesen reklamáló Gasper Potocnikot. A vendégek kihasználták az ajándékba kapott lehetőséget, s húsz pont alá szorították hátrányukat (46-27).

Badzim pillanataival indult a második félidő, nyolc pontjával lökött egy nagyot övéinek a szekerén. Kicsit rohanósabbra változott a szolnoki támadójáték, igyekeztek Pongóék gyorsan lezárni a támadásokat. Ez persze hozott pontokat, de elrontott helyzeteket is. Kevesebb volt a játékmegszakítás, ami a kaposváriaknak jött be inkább, a Potocnik mester helyett a kispad mellől irányító Szarvas Gábor ki is kérte az idejét, hogy megállítsa a kapkodást.

A vendégek maradtak a zónavédekezésnél, ami az első félidőt nézve érthető, viszont a szolnokiak elég jól át tudták dobni a védőfalat így is. Nehezítette a vendégek dolgát Jukic négy faultja, a somogyiak centere ráadásul három esetben támadóhibát vétett, ami felettébb rutintalan volt tőle.

A negyed derekához érve a zónának aztán eredménye is lett, ráadásul Curry is inkább a passzolással foglalkozott, aminek köszönhetően újra „benézett” húsz pont alá a Kaposvár (61-43).

Azért csak ráérzett a zóna ellenszerére az Olajbányász, s Subotic dudaszós hármasával tovább nőtt a különbség (71-45).

A szolnokiaknak kisebb ünnepi pillanatokkal indult a negyed (a kaposváriak alighanem másként gondolták ezt), Pongó triplájával és Subotic büntetőjével először volt 30 pont a felek között. Ezen azért gyorsan faragott a Kaposvár, bár alighanem emiatt már aligha bosszankodott a hazai kispad, sokkal inkább az egyenletes terhelés járhatott Szarvas Gábor fejében a decemberi brutális meccsterhelés miatt.

Akadtak szép pillanatok a negyedik negyedre is, például Pongó „oda sem nézek de három ember között pattintva adok nagy labdát” megmozdulása alighanem hatalmas ovációt váltott volna ki a szurkolókkal teli nézőtéren.

Csendesen peregtek le a játékpercek, Badzim ipari mennyiségben termelte a triplákat, gyakorlatilag mindenki pályára léphetett, a meccset pedig, ahogyan azt az első negyed felénél már sejteni lehetett, simán nyert az Olajbányász.